AES Yeni Genel Başkanını Seçti

AES Yeni Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Oldu

Anadolu Eğitim Sendikası (AES), kurucu genel başkanı Cansel GÜVEN’in CHP milletvekilliği aday adaylığı için bıraktığı koltuğa Mehmet Alper ÖĞRETİCİ oturdu.

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu 05.05.2018 tarihinde sendika genel merkezinde toplanarak yeni yönetimini belirledi.

Genel Başkanlığa seçilen Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yaptığı açıklamada; “Sendikaya üye olmanın siyasi partilere üye olmak gibi algılandığı dönemde, SİYASETEN BAĞIMSIZ, tüm eğitim çalışanlarının sorunlarını haykırmak için; bir ağacın kopmuş bir dalı olarak değil, toprağa düşmüş yeni bir fidan olarak kurulmuş olan sendikamız, 13 yıllık geçmişinde birçok başarıya imza atmıştır.

Her zaman örgütlü toplumun gerekliliğine inandık. Birlikte olursak sorunlarımızın çözümü o denli kolay olur, dedik. Fişlenmeden, ayrıştırmadan hak nasıl aranır gösterdik.

13 yıllık sendikal mücadele süresince siyaseten bağımsız, ideolojik sendikacılıktan uzak durduk. Eğitim çalışanlarını sendikal ahlak şemsiyesinde birleştirdik.

Kurucumuz ve Onursal Başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN’ den bu onurlu görevi devralmanın hem gurur verici hem de çok büyük bir sorumluluk olduğunu biliyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı yöneticilerimiz, üyelerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte aynı ilke ve sorumlulukla daha ileriye taşıyacağız. Sendikamızı bu günlere getiren kurucularımıza ve onursal başkanımız olan Sayın Cansel GÜVEN’ e bugüne kadar yaptığı katkılar ve emekler için kendim ve MYK üyeleri adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan toplantı sonucunda görev dağılımı aşağıdaki şekilde oy birliği ile belirlenmiştir.

  • Genel Başkan: Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
  • Genel Sekreter: Turan TEMEL
  • Genel Teşkilatlandırma Sekreteri: Mustafa YAMAN
  • Genel Hukuk ve Toplu Görüşme Sekreteri: Muhammet Ali GEZİCİ
  • Genel Mali Sekreter: Muzaffer ÖZHAN
  • Genel Basın Yayın ve Eğitim Sosyal İşler Sekreteri: Asel KAYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir