Burdur’dan Dünyaya Yayılan Proje

Burdur’dan Dünyaya Yayılan Proje!

Burdur Karamanlı Devrim İlkokulu öğretmeni Cennet AKSU, sınırları aşan bir projeye imza attı. Kurucusu olduğu “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” adlı projeye Türkiye’den 211, Avrupa’nın yedi ülkesinden 13 katılımcı okul/kurum katıldı.

Burdur-Karamanlı Devrim İlkokulu sınıf öğretmeni Cennet AKSU, Avrupalı okullar için oluşturulmuş eTwinning portalı üzerinden paylaştığı “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” projesine Türkiye’den 211, Avrupa’dan 13 katılımcı okul/kurum katıldı.

Karamanlı ilçesindeki Devrim İlkokulunda görev yapan öğretmen Aksu’nun hazırladığı proje kapsamında, öğrenciler sınıflarda oluşturulan hayal kutusuna en çok sahip olmak istedikleri hayallerini yazdıkları notları atıyor.

Çocukların Hayalleri Gerçekleşiyor

Öğretmenler de okul bahçesine ya da kentin uygun alanlarına çeşitli kurum ve kuruluşlardan temin ettikleri fidanları dikiyor. Bu fidanlar yeşermeye başladığında da öğretmenler, hayal kutularından çektikleri notlarda yazan öğrenci hayallerini kişisel imkanlarını da kullanarak valilik ve kaymakamlıklar aracılığıyla gerçekleştirmeye çalışıyor.

7 Ülkeden 13 Okul Katılıyor

“81 İliz Yeşeren Fidanlarla El Eleyiz” sloganıyla başlayan proje yurt dışından 13 okulun katılımıyla uluslarası boyut kazandı. Yurt dışı okulların da katılımıyla proje sloganını “Dünya Yeşeriyor, Hayaller Gerçekleşiyor” olarak değişti.

Burdur ve Ankara’da Final Yapılacak

Proje kapsamında ağaçlar dikilecek ve ağaçlar yeşermeye başlarken çocukların ‘hayal kutularına’ attıkları hayalleri gerçekleştirilecek. Proje sonunda katılımcı okulların da iştirakiyle Burdur ve Ankara’da iki final yapılması planlanıyor. Proje finalinde, proje boyunca okullarda yapılan faaliyetler ve çalışmalar sergilenecek.

Bir cevap yazın