Şiddete Karşı Yasal Düzenleme Mutlaka Yapılmalıdır

Şiddete Karşı Yasal Düzenleme Mutlaka Yapılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitimciye yönelik şiddet olaylarının arttığına dikkat çekerek, “Eğitimciye karşı şiddet, caydırıcı cezaların olmamasından dolayı artıyor.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitimciye yönelik şiddet olaylarının arttığına dikkat çekerek, “Eğitimciye karşı şiddet, caydırıcı cezaların olmamasından dolayı artıyor. Anne, baba, öğretmen; bu üç aktör çok önemlidir. Eğer birisi anneye, babaya ya da öğretmene şiddet uyguluyorsa burada bir çürüme vardır. Buna acilen müdahale edilmesi gerekir. Şiddet eğitimciye yöneldiyse gelecek kesinlikle tehlikededir. Bakanlık, endişe verici hâle gelen ve giderek yayılan şiddete karşı duyarsız kalmamalı, gerekli tedbirleri bir an evvel almalıdır” dedi.

2 No’lu Şube’nin teşkilat buluşmasına katılmak üzere Kayseri’ye giden Ali Yalçın, programdan önce basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yalçın, öğretmen performans değerlendirme sistemine yönelik eleştirilerde bulunarak, konuyla ilgili 81 ilde imza kampanyası düzenlediklerini ve kampanyanın 1 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi. Öğretmeni aşağılayarak, hırpalayarak, örseleyerek, değersizleştirerek eğitimde kalite arayışının beyhude olduğunu vurgulayan Yalçın, “Böyle bir arayış, boşa yorulmanın yanında geleceğimizin zeminine dinamit döşemektir. İşin bu boyutu bütün toplum tarafından anlaşılmıştır. Bunun yetkililer tarafından da anlaşılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Şiddet eğitimciye yöneldiyse gelecek tehlikededir

Eğitimciye yönelik şiddet olaylarının arttığına işaret eden Ali Yalçın, şunları söyledi: “Eğitimciye karşı şiddet, caydırıcı cezaların olmamasından dolayı artıyor. Anne, baba, öğretmen; bu üç aktör çok önemlidir. Eğer birisi anneye, babaya ya da öğretmene şiddet uyguluyorsa burada bir çürüme vardır. Buna acilen müdahale edilmesi gerekir. Şiddet eğitimciye yöneldiyse gelecek kesinlikle tehlikededir. Son üç haftada 10’u aşkın şiddet olayı yaşandı. Bu, endişe verici bir durumdur.”

Bir cevap yazın