Yönetici Atama Sonuçları Neden Ertelendi?

Yönetici Atama Sonuçları Neden Ertelendi?

Türkiye Kamu-Sen eski Genel Başkanı İsmail Koncuk, yönetici atama sözlü mülakat sonuçlarının ertelenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim-Sen eski Genel Başkanı İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı yönetici atama takviminde yapılan değişikliği değerlendirdi.

Amaç Tepki Çekmemek

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Eski Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’in bu güncellemeyi yapmasındaki nedenin seçim öncesi tepki çekmemek olduğunu belirtti. “MEB yönetici görevlendirme sınav sonuçlarını seçim sonunda açıklayacakmış? Neden? Çünkü yine yandaşlar yönetici olacak ve Türk Eğitim Sen ve diğer sendika üyeleri çok az sayıda görevlendirilecek” açıklamasında bulunan İsmail Koncuk bu durumun AKP ve MHP arasında yapılan ittifaka zarar vereceğini bu yüzden mülakat sonuçlarının seçim sonrasına bırakıldığını belirtti.

Takvimde Değişikliğe Gidildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetici atama takvimi kapsamında müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmelerinde sözlü mülakata giren yönetici adaylarının mülakat sonuçları 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü açıklanacakken Bakanlığın 3 Mayıs 2018 tarihinde yaptığı değişiklikle yönetici atama mülakat sonuçları 26 Haziran 2018 tarihinde yani seçimden sonra açıklanacak. Bu konuyla ilgili MEB İKGM tarafından yapılan açıklamada değişikliğin neden yapıldığı bilgisi yer almazken yönetici görevlendirme takviminde değişikliğe gidildiği belirtildi.

Mülakat sonuçları 24 Haziran erken seçimlerinden sonra 26 Haziran tarihinde açıklanacak. Bu konuda neden değişiklik yapıldı resmi bir açıklama halen yapılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir